ZYRTARE: Sulmet terroriste anulojnë ndeshjen e madhe të futbollit


Belgjika ka anuluar miqësoren e ardhshme kundër Portugalisë pas sulmeve terroriste në Bruksel.
Belgjika ka anuluar ndeshjen e ardhshme miqësore kundër Portugalisë, pas sulmeve terroriste në Bruksel, të martën.
“Për shkaqe sigurie dhe në masë parandaluese, qyteti i Brukselit ka kërkuar nga Federata e Futbollit të Belgjikës që të anulojë ndeshjen Belgjikë – Portugali, e caktuar të zhvillohet më 29 mars”, thuhet në njoftim, përcjell “Lajmi.net”.
“Ndeshja e Belgjikës kundër Portugalisë, e caktuar për të martën e ardhshme në King Badouin Stadium, nuk do të fzhvillohet”.