Zyrtare: Suarez lojtari më i mirë në Premierligë

loading...

loading...
Sulmuesi i Liverpoolit zyrtarisht është bërë lojtari më i mirë në Premier Ligë, ai ka mposhtur në garë dy bashkëlojtarët e tij, Gerrard e Sturridge, si dhe yje si Yaya Toure, Hazard e Lallana në garën për më të mirin e edicionit.Suarez ishte favorit absolut për të fituar këtë çmim pasi që është asistuesi dhe golashënuesi më i mirë në Premierligë.

loading...