Zyrtare: Gomez në Fiorentinë

Mario-GnmezMario Gomez është lojtar i ri i Fiorentinës. Gjermani lë Bayernin pas një viti ku ishte vetëm zgjedhja e dytë pas Mario Mandzukic.

Lojtari do ti kushtoj ‘violës’ 20 milionë euro, nga të cilat 16 paguhen menjëherë dhe 4 tjera gjatë viteve të ardhshme. Sulmuesi shtatlarte do të nënshkruaj kontratë katër vjeçare. Ai ka shënuar 112 gola në 172 ndeshje zyrtare për Bayernin. /SkuadraIme/