Zyrtare: Basha mori 33.220 vota, Olldashi 8.060

Kryetari i ri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka marrë 33.220 vota, ndërsa kandidati përballë tij, Sokol Olldashi vetëm 8060 vota.

Partia Demokratike publikoi shifrat zyrtare të dala nga votimi për kreun e kësaj partie, që shkoi në zgjedhje menjëherë pas dorëheqjes së kryeministrit, Sali Berisha.Sipas PD-së numri i anëtarëve që kanë marrë pjesë në votim është 41.532. Nga këto 252 vota janë gjetura të pavlefshme, dhe asnjë fletë e dëmtuar./fish media/