Zhdukini variçet vetëm me këtë ilaç mahnitës të bërë vetë në shtëpi

Shumë njerëz, sidomos gratë vuajnë nga venat me variçe. Ato vijnë si rezultat i një pamjaftueshmërie venoze e përbërë nga inflamacioni i venave të prodhuara nga akumulimi i parregullt i gjakut, duke shkaktuar dhimbje të forta në këmbë. Kur ndodh kjo simptomë, pengon funksionimin normal të venave, që në thelb përbëhet nga transportimi i gjakut.

Ata që vuajnë nga kjo sëmundje duhet të kenë kujdes nga:
Këpucët e ngushta dhe të parehatshme
Çorapet që shtrëngojnë lëkurën
Shmangien e shëtitjeve të gjata

Ne sugjerojmë që ju të përgatisni dhe të përdorni këtë recetë të bërë vetë në shtëpi për të zvogëluar simptomat dhe për t’i trajtuar venat me variçe në mënyrë efektive.
Përbërësit:
1 patate
1 gotë xhel Aloe Vera
Lëng limoni

Përgatitja:
Grijeni patatet në rende shumë të holla dhe hidheni në një enë qelqi. Shtoni lëngun e limonit dhe xhelin e Aloe Verës. Përziejini mirë. Aplikojeni përzierjen natën duke i fërkuar këmbët 5 deri në 10 minuta. Mbështillini këmbët me një copë të butë dhe hiqeni atë të nesërmen.