Zgjedhjet/ 26 qershori, ditë zie e dyfishtë për PD, ja arsyeja…

26 qershori do të mbahet mend gjatë në historinë e Partisë Demokratike.
Ajo është data që do të shënojë në kalendarin e saj, humbjen më të thelle në zgjedhjet e përgjithshme.
Jo vetëm kaq. Si për koincidencë ajo përkon me ditën e dorëheqjes së Sali Berishës nga drejtimi i partisë që themeloi dhe drejtoi vetë për më shumë se dy dekada.