Zbulohet pse Shkurte Fejza nuk mori pjesë në dasmën e Shyretes

sh_1475989953-7933857
Dasma e djalit të Shyhrete Behlulit bëri bujë të madhe. Madje u përfol edhe për mungesën e mikes së saj të fëmijërisë Shkurte Fejza. Duket se Shkurta nuk dhkoi pasi as Shyhretja nuk u pa në kanagjeqin e vajzës së Shkurtës kohë më parë
Përderisa dasma kishte arritur kulmin e saj, shkurta bashkë me bashkëshortin e saj kishin përzgjedhur bregdetin malazez për pushime të shkurtër.

Në kanagjeqin e vajzës së Shkurtes nuk kishte marrë pjese as Shyhretja e cila atë kohë kishte thënë se ka qenë në pushime në turqi. Kësaj radhe me të njejtin potez ia ka kthyer edhe Shkurta ish-mikes së saj.

Kujtojmë opinionin se Shyhretja dhe Shkurta kanë edhe lidhje familjare, mirëpo ka vite që nuk komunikojnë mes vete.