ZBULIM SHOKUES!!! E ZHDUKUR PREJ 1997 , ME PAS AJO U GJIND POR MOS E SHIKONI NE QOFTE SE NUK JENI GJAK FTOHT

loading...

FOTO-6-500x275-225x145

loading...

Për thuajse 20 vjet e zhdukur pa gjurmë. Jessica Cain ishte një vajzë 17 vjeçe nga La Marque, në periferi të Houston, SHBA, e cila u zhduk një natë dhe për të nuk u mësua asgjë, pavarësisht viteve të tëra kërkimesh dhe hetimesh. Vetëm një muaj më parë doli në dritë e vërteta e hidhur, kur eshtrat e trupit të saj u gjetën në një lëndinë në Houston. Ishte korriku i vitit 1997 dhe Jessica po kthehej në shtëpi pas një feste me miqtë. Makina e saj u gjet pranë fshatit Tiki Island, por prej saj nuk kishte asnjë gjurmë. 20 vite heshtje, pa arritur kurrë tek një fajtor. Tashmë, që pas vitesh të tëra u kërkua zbardhja e së vërtetës, përgjigja erdhi nga 56- vjeçari William Reece, i cili ndodhet në burg, i akuzuar për rrëmbim dhe një sërë vrasjesh. Ai u dënua për një sërë krimesh dhe u tregoi hetuesve vendin e saktë ku ndodhej trupi i Jessica, prej së cilës u gjet vetëm skeleti në 18 mars dhe ku ADN-ja konfirmoi se bëhej fjalë për të. William Reece po vuan dënimin me 60 vite burg, për rrëmbimin dhe vrasjen e një vajze, ndërsa në korrik u gjetën eshtrat e 20- vjeçares Kelli Cox, e zhdukur në Denton, Texas, në 1997 dhe që dyshohet të jetë vrarë prej tij, shkruan noa.al. Reece, u përball edhe me procesin gjyqësor në Oklahoma për vrasjen e 19- vjeçares Tiffany Johnston, e rrëmbyer në një lavazh në Oklahoma City në 997 dhe i dyshuar për rrëmbimin dhe vrasjen e 12- vjeçares, Laura Smither nga Friendswood, pranë Houston, e rrëmbyer dhe e vrarë në të njëjtin vit. Sipas avokatit të tij, Anthony Osso, Reece, ka rrëfyer gjithçka dhe është gatit të bashkëpunojë me autoritetet me shpresën që t’i shpëtojë dënimit me vdekje.

loading...