Xherdan Shaqiri uron të gjithë myslimanët

Ylli shqiptar i futbollit, Xherdan Shaqiri, ka uruar të gjithë myslimanët për festën e Fitër Bajramit.

Anëtari i Bayern Munchen, zgjodhi llogarinë e tij në rrjetin social facebook, për t’i uruar të gjithë myslimanët, dhe atë në tri gjuhë, shqip, anglisht dhe gjermanisht.

Urime festa e Kurban Bajramit të gjithë myslimanëve”, shkroi Shaqiri, i cili u ngatërrua duke uruar për Kurban Bajramin, myslimanët po festojnë Fiter Bajramin.