Xherdan Shaqiri refuzoi Juventusin

Lajmi vjen nga media e njohur italiane, Sky Italia, e cila raporton si u refuzua kampioni i Serie A nga mesfushori shqiptar i Bayern Munichut.

Juventus ka kërkuar Xherdan Shaqirin e Bayern Munichut të kaloj në Torino, por futbollisti i kombëtares zvicerane e ka refuzuar një gjë të tillë, raporton Sky Italia.

Shaqiri kaloi te Bayern nga Basel më 2012 për 11.6 milion euro dhe nënshkroi kontratë katër vjeçare me klubin.
Sidoqoftë, Juventus nuk e konsideron mesfushorin shqiptar prioritet dhe nuk pritet të bëjë një angazhim më të madh për të./Sporti1