Vrasja e qenit pitbull, 8-vjeçari që u plagos: Si më preku plumbi (Video)


BANORET PER NGJARJEN E QENIT by shqiperiaimeal
Vogëlushi Fatmir Koço është vetëm 8 vjeç dhe ka rrëfyer se si plumbat i kaluan fare pranë dje kur një 30 vjeçari që sot është shpallur në kërkim, qëlloi mbi qenin e racës pitbull dhe e vrau atë.

Në një intervistë për “Abc news” ai tregon versionin e tij të ngjarjes Në këtë intervistë, vogëlushi rrëfehet se si një gëzhojë e ka prekur në pjesën e kraharorit.“Erdhi tha kush ka një pitbull, i tha nxirre ta shikoj pak dhe e vrau” tregon ai, duke nënvizuar se ngjarja nuk është ashtu siç është raportuar deri tani, por ndryshe.

Sipas rrëfimit të dëshmitarëve të ngjarjes së djeshme, pyetur nga gazetari kanë treguar se 30­-vjeçari me inicialet D.L kishte shkuar tek zona e Brrylit për t’u hakmarrë pasi dy a tre ditë më parë, qeni kishte sulmuar gruan e tij.
capture_1461591687-4357552