Videoja që po çmend serbët: Bukuroshja serbe vallëzon me muzikë popullore shqipe (VIDEO)

“Işte Benim Stilim” apo siç përkthehet në shqip “Ky është stili im” është një ndër emisionet më të ndjekura në Turqi
“Ku, dhe si duhet të vishem unë e di më së miri”- është kjo arsyeja se pse në këtë emision garojnë vajzat, për tu zgjedhur si femra më me stil në Turqi.
Në emisionin i cili u transmetua dje vajzat u prezantuan me vello ku nuk ka munguar muzika dhe argëtimi, nuk u la anash as muzika shqipe me vallëtare të cilat ishin veshur me veshje tradicionale të shqiptarëve. Mirëpo diçka që ka tërhequr më shumë vëmendjen është anëtarja e jurisë Ivana Sert e cila ka vallëzuar me muzikë shqipe.
Bukuroshja serbe nuk e pati problem që të ngihet të vallëzojë e të argëtohet me muzikë shqipe. “Sa e bukur nga ka dal nusja” është kënga me të cilën Ivana tregoi për traditën e vallëzimit në Ballkan.
Ndiqeni videon më poshtë
VIDEO