Video

“E urrej fëmijën tim, lutem që të vdesë në gjumë”

Një nënë, identiteti i së cilës është anonim, ka pranuar se e urren fëmijën e saj të tretë dhe dëshiron që ai të vdesë në gjumë. Ajo shpjegon se i do të dy vajzat e saj, të moshës gjashtë dhe tetë vjeç dhe ende nuk është në gjendje të ndiejë dashuri për djalin e saj i cili është më i […]

Read More

E gjithë bota po mbjell pemën e ullirit në vazo, arsyeja do t’ju habisë

Ju tashmë e dini se si mund të dekoroni shtëpinë tuaj me bimë dhe lule nga më të ndryshmet: sa më shumë, aq më mirë. Kjo është provuar shkencërisht se bimët dhe lulet mund t’ju ndihmojnë të relaksoheni, mund t’ju frymëzojnë krijimtarinë dhe sigurisht ndihmojnë të keni ajër sa më të pastër rreth jush. Dhe ajo që është futur në […]


“Lashë mjekësinë për psikologjinë, tani gjithë fisi kujton se jam çmendur”

Një vajzë me origjinë nga Peshkopia na ka shkruar një mesazh mjaft domethënës për rininë shqiptare. Historia e saj nisi në muajt vendimtarë të maturës, kur fisi i saj, jo ajo, vendosi se çfarë dege duhej të zgjidhte për shkollën e lartë. Ja si e nis ajo mesazhin: Vazhdo leximin e storjes duke klikuar linkun më poshtë: VAZHDIM


“Fajin për tradhëtinë e ka gruaja”, reagon imami Elvis Naçi: Më keqkuptuat! [VIDEO]

Imami në xhaminë e Tabakëve në Tiranë, Elvis Naçi mban vazhdimisht ligjërata për besimtarët muslimanë për tema aktuale dhe shqetësime të këtij komuniteti. Ai gjithmonë i shpjegon me shembuj konkretë mesazhet që do të përhapë dhe jo më kot gëzon një numër të madh ndjekësish në rrjetet sociale. Por një deklaratë e tij e fundit shkaktoi shumë polemika duke bërë […]


Ndodh sonte në Gjermani, kosovari vret gruan e tij 27 vjeçare

Një grua 27 vjeçare qe jetonte në Siegburg të Gjermanisë, është vrarë sonte nga burri i saj 36 vjeçar. Sipas raportimit të medieve gjermane, kryesi i veprës është paraqitur në stacionin e policisë duke pranuar fajësinë dhe më pas duke u arrestuar nga policia. Ndërkohë burime të Indeksonline, të afërta me çiftin bëjnë të ditur se viktima dhe bashkëshorti i […]


Masakër në Las Vegas, 50 të vdekur

Të paktën 50 vetë u vranë dhe 200 u plagosën pas një të shtënave në një festival muzikor në Las Vegas. Sulmuesi i dyshuar, i vrarë nga policia, është identifikuar si 64-vjeçari Stephen Paddock nga Mesquite, NV, sipas NBC News. Policia tha më parë se sulmuesi ishte një banor lokal dhe veproi vetëm. Zyrtarët po kërkojnë për shokun e tij, […]Shihni si përplasen makinat në Vorë-Fushë Krujë. Aksiden i tmerrshëm me dy të plagosur (Video)

Dy persona kane mbetur te plagosur pas nje aksidenti në autostradën Vorë- Fushë Krujë. Ngjarja ka ndodhur në 28 Shtator ku një automjet tip “Fiat” ka bërë një manovër të rrezikshme. Në rubrikën ”Kallëzo” në tvklan.al njëri prej personave të përfshirë në aksident ka sjellë pamjet filmike të momentit të aksidentit të marra nga kamera e instaluar në xhamin e […]


Parashikimi i tmerrshëm! Ja VIP-t që pritet të vdesin këtë vit

Anglezët njihen për humorin e tyre të çuditshëm. Njihen edhe për humorin e zi. Ndryshe, si mund të shpjegohet ekzistenca e një sajti anglez në internet, ku çdo vit nxirret “Lista e Vdekjes”, që parashikon se cilët të famshëm do të vdesin brenda vitit? Në 2016-ën u ndanë nga jeta 25% e listës së tyre (12 nga 50). Ndoshta sepse […]


Bëri gjithë Shqipërinë të qajë me fjalimin e saj plot ndjenjë, reagon Rigerta

Ajo përloti një Parlament të tërë me fjalimin e saj prekës mbi gjendjen në fshat. Videoja ku Rigerta Loku nga Mirdita foli sot në seancën e parë rurale, është bërë virale e ka emocionuar një Shqipëri të tërë. Pasi videoja u pëlqye e u shpërnda nga shumë persona në rrjetet sociale Rigerta ka vendosur t’i falenderojë të gjithë ata që […]