Video shokuese: Nëna ia mbështjell kokën bebes me qese, e gjuan në tualet (Video +16)

f_1475654916-1943769Një foshnjë e porsalindur është gjetur në një tualet publik me një qese në kokë. Videoja tregon momentin kur fëmija ka shpërthyer së qari, ndërsa kalimtarët e pikasën atë dhe organizuan operacion shpëtimi, quke i hequr fillimisht qesen. Foshnja është hedhur në qytetin Khujand të Provincës Sught në veriperëndim të Taxhikistanit. Mendohet se e ëma e ka mbështjellë kokën e saj me qese plastike në mënyrë që të mos dëgjoheshin të qarat e bebit. Fatmirësisht, dikush e pa atë dhe dha alarmin tek fqinjët, të cilët u angazhua. Për fat të mirë, fëmija nuk është mbytur. Videoja tregon momentin kur dy burra e tërheqin fëmijën nga vrima e tualetit.

https://youtu.be/9AJarq4qvJs