Video prekëse/ Fëmija sirian nuk lë infermierin të largohet

femija-siriSiria nuk gjen paqe e ndërsa viktima janë të pafajshëm dhe fëmijë. Kjo video ka prekur qindra mijëra njerëz. Në të duket një fëmijë i vogël sirian, që i mbuluar nga gjaku, nuk lejon infermierin të largohet dhe i kërkon një përqafim. Video është bërë pas një sulmi ajror në Aleppo, ku sipas mediave ndërkombëtare, u vranë të paktën 13 persona dhe u plagosën mbi 40 të tjerë. Pavarësisht se mes SHBA dhe Rusisë u tha për një armëpushim të arritur në Siri, situata duket krejt ndryshe. Mes dy superfuqive ka nisur një luftë akuzash se kush e ka fajin për vrasjen e civilëve.