Video horror: Momenti kur kamikazi hidhet në erë në Stamboll


Një tjetër ngjarje e rëndë u shënua në Turqi.

Një shpërthim kamikaz u regjistrua në qytetin e Stambollit.

Katër persona humbën jetën dhe 20 të tjerë u plagosën kur një kamikaz i dyshuar hodhi veten në erë në një zonë të populluar nga turistët.

Ky zhvillim vjen pasi një makinë bombë në Ankara vrau 37 persona dhe plagosi 125 të tjerë më 13 mars.
stamboo