Video/ Babai i pamëshirshëm, lë të bijën të ngrijë jashtë

3964808300000578-3838959-image-a-87_1476478074879Ky është momenti shokues kur një baba nga qyteti i Utah, e la të bijën 5-vjeçare në një kolegj, të vetme e të mbuluar me një batanije në temperaturat -30 gradë celsius. Videoja është filmuar në kolegjin Ogden-Weber të teknologjisë së aplikuar, në veri të qytetit Salt Lake, në orët 5 të mëngjesit të së enjtes. Ai iku dhe nuk u kthye më. Sipas mamasë së fëmijës, ai i kishte thënë asaj ta qepte gojën e të flinte gjumë. Ajo ishte frikësuar shumë dhe kishte qëndruar brenda në batanije derisa ishte zbardhur ku gjet nga rojet e kolegjit në orën 7:30 të mëngjesit.

https://youtu.be/S6CRiUzfi-A