Vetevritet pasi vodhi dy pula!

Drilon Dema, 17 vjec, i ka dhene fund jetes se tij duke u vetevarur ne nje peme. Ngjarja ka ndodhur ne fshatin Homesh te Dibres.

Nga informacionet e mbledhura ka rezultuar se dje ne mengjes 17- vjecari ishte thirrur ne Komisariatin e Bulqizes, pasi dyshohej nga nje bashkefshatar i tij per vjedhjen e dy pulave. Ai eshte marre ne pyetje nga oficeret gjyqesore dhe me pas eshte lene i lire.

Sipas policise, adoleshenti e ka pranuar krimin dhe me pas eshte lene i lire dhe vetem pas pak oresh eshte gjetur i vetevrare ne nje peme nga kalimtare te rastit

Sic shkruhet ne gazeten Shqip, mendohet se ai eshte ndjere i turperuar per shoqerimin ne polici dhe kjo mund te kete shkaktuar vetevrasjen, megjithate do te merren ne pyetje edhe familjaret nese ka pasur shqetesime te tjera dhe ka kontaktuar me ta perpara veteflijimit. /LajmeOnline/