Vëllai fanatik mbyt motrën për këto foto në Facebook (FOTO/VIDEO)

motra-620x330-530x300Një yll pakistaneze e rrjeteve sociale slefiet e së cilës kishin shkaktuar tepër zemëratë në shtetin mysliman dyshohet se është mbytur nga vëllai i vet në kuadër të një “vrasjeje nderi”.
Qandeel Baloch, 26 vjeçe, e cila ishte qortuar nga konservatorët, u gjet e vdekur pranë qytetit Multan ku ajo kishte shkuar për vizitë te prindërit gjatë Bajramit të së premtes, bëri të ditur policia.
Policia dyshon se vëllai i Znj. Baloch’s, Uaseem, është autori i vrasjes së modeles dhe tha se ai ka marrë arratinë.
Ai dyshohet se kishte kohë që e kërcënonte motrën që të mos postonte më foto dhe video në Facebook.

1 2 3 4 5 6 7