Vdes tragjikisht politikania e njohur në sy të të bijës 8-vjeçare

Politikania e njohur ukrainase Irina Berezhnaya, ka ndërruar jetë ditën e sotme pas një aksidenti tragjik. E bukur, kurajoze dhe një prej më aktiveve në Evropë.

Vdekjen e saj e ka bërë të ditur ish-kryeministri ukrainas, Mykola Azarov.

Ajo ndërroi jetë në një aksident rrugor mes Italisë dhe Kroacisë në sy të së bijës 8-vjeçare. E mitura mundi t’i mbijetonte aksidentit fatal.