Vapa drejt fundit! Ja kur nisin reshjet e shiut

Temperaturat e larta kanë pushtuar vendin por ky fenomen nuk do të zgjasë gjatë.

Sipas parashikimit të meterologëve, pas 10 ditëshit të parë, temperaturat do të bien deri në 35 gradë.

Përsa i përket tablosë së reshjeve, priten kryesisht në 15 ditëshin e dytë por sasi të pakta dhe jo në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, janë krikuar kushte per shira afat shkurtër në zonat malore dhe një pjese të zonës së ulet në datat 8 – 9 – 10 gusht 2017.

Fundjava tjetër sjell renië me të paktën 5°C duke bërë që maksimumi në rang vendi të zbresë në 34 – 35°C.