Vajza shqiptare që u përdhunua në Itali, shan flamurin Kuq e Zi dhe Shqiptarët e Kosovës (VIDEO)

Besjana Kosturi vajza e ish- profesorit Vladimir Kosturit është viktimë e përdhunimit në Itali. E cila u mor me forcë dhe u mbajt në një kasolle ku dhe u abuzua seksualisht me tv. Ajo sot ka organizuar një protestë në Itali ku qindra persona janë mbledhur për ta mbeshtetur.

Por disa shqiptarë janë të ofenduar për disa statuse që vajza ka bërë kohë më parë në profilin e saj në “Facebook”. Njëri prej tyre na ka kontaktuar ku na tregon: “ Pershendetje Shqiperia Ime, po ju shkruaj per ate legen qe e perdhunun shif ca ka shkrujt per flamurin tim dhe un them sme rruhet fare per ate qe i ndodhi asaj.”

“Ket qe ka shkrujt posto dhe mos mbro njeres te till qe na shajn flamurin ton tia kaloni bukur”.

besjana

Screenshot_5

Screenshot_6

Screenshot_7