Vajza nga Lushnja rrëfen se vjehrri e përdhunonte, nënës i bie të fikët live në emision

Një situatë e pakëndshme është krijuar në emisionin “Me zemër të hapur” në News 24, ku e ftuara është ndjerë keq dhe ka humbur ndjenjat live. Gruaja është tronditur pas historisë së rëndë që rrëfehu vajza e saj për jetën. Për 2 vite e gjysmë Marsida nga Lushnja ishte përdhunuar dhe kërcënuar nga vjehrri i saj.

E moshuara nuk ka mundur dot të duroj tensionin dhe akuzat nga ish-krushqit e saj, të cilët deklaruan se vajza e saj dhe vet ajo se nuk ishin mirë mendërisht, shkruan ‘BalkanWeb’.

Emisioni është ndërprerë për pak çaste transmetim, ndërsa stafi i ‘News24’ i ka ardhur në ndihmë të moshuarës, e cila më pas gjeti forcat për të dhënë një mesazh për qytetarët shqiptarë. Teksa u bëri thirrje femrave shqiptare që mos të tolerojnë dhunën, nëna e Marsidën tha se dhuna në familje duhet të dënohet.