Unted shkarkon Moyesin?

David Moyesit duket se nuk do të jetë më trajneri i Manchester United, pasi pronarët “Glazer family” nuk po durojnë dot më.

Moyes ishte “i zgjedhuri” nga Ferguson për të pasuar atë në krye të “djajve”, por jo i duhuri.

Skocezi firmosi me kampionët e Anglisë një kontratë 6-vjeçare.

United momentalisht ndodhet në vendin e 7 dhe rrezikon që të mos marrë pjesë edhe në “Uefa Cup”.