Tronditet Spanja, çfarë ra nga qielli (Video)

Ky është momenti kur një meteor u përplas me tokën në pjesën jugore të Spanjës, ndërsa turistët mbetën të shokuar nga ajo që panë. Turistët dhe banorët e Costa Del Sol e përshkruan topin e madh të shndritshëm si një tërmet. Dëshmitarët thanë se toka u trondit dhe ngjante njësoj si një shpërthim. Meteori ra në një zonë të pabanuar dhe fatmirësisht nuk shkaktoi viktima.