Tronditet mbarë opinioni shqiptarë: Këngëtari i njohur shqiptar vret gruan, vajzën dhe veten

Një ngjarje tragjike ka tronditur mbarë trojet shqiptare e jo vetëm… Një nga artistët më të njohur shqiptar ka vrarë bashkëshorten e tij, vajzën dhe më pas veten.

Bëhet fjalë për rapsodin e njohur nga Kosova, Sami Veseli, i cili i ka dhënë fund jetës pasi u mori jetën vajzës dhe bashkëshortes.

I lindur në Ferizaj, artisti jetonte prej vitesh në Gjermani, ku ka ndodhur edhe ngjarja makabre.Deri tani nuk ka ende një version zyrtar mbi arsyet që e çuan drejt këtij vendimi, megjithatë thuhet se Sami Veseli ishte në gjendje të rëndë psikologjike, ndërsa bashkëshorten dhe vajzën i vrau për motive të dobëta.