Tronditëse, Gruevski fiton edhe në Kosovë!

Një fakt tronditës do të konsiderohej për të gjitha partitë shqiptare.
Në votimet për diasporën, Nikola Gruevski ka arritur të fitojë edhe në Kosovë, shkruan Kurir.

Rezultatet në Prishtinë tregojnë se VMRO ka marrë 81 vota, BDI 46, LSDM 3, PDSH dhe RDK nga 1.