Tragjike /Ekzekutohet futbollisti, ndërsa mbronte familjen


Krimi dhe kriminelët nuk njohin askënd edhe kur bëhet fjala për futbollistë. Lojtari i Nueva Chicago, Rodrigo Espindola, është vrarë mbrëmjen e shkuar në shtëpinë e tij, teksa ka tentuar të mbrojë familjen e tij nga hajdutët.

Ai është qëlluar me armë zjarri ndërsa po përpiqej të mbronte gruan dhe djalin e tij. Espindola ishte një nga futbollistët më të mirë të Nueva Chicagos.
espindola-620x330