Tragjedia, kjo është nëna që humbi jetën me foshnjen në bark pas sorollatjeve në spitalet shqiptare

249010-m_1474105323-5653150
Aida Çajka, nëna 35-vjeëare shtatzënë që humbi jetën bashkë me foshnjën e saj në maternitetin “Koço Gliozheni”, është përcjellë sot mes dhimbjes dhe lotëve, për në banesën e fundit.
35-vjeçarja ishte nënë e dy fëmijëve, në pritje të fëmijës së tretë.

Familjarë, të afërm dhe miq i dhanë lamtumirën e fundit nënës së re. Aida Çajka nuk mundi të mbijetojë pas komplikacioneve shëndetësore në muajin e nëntë të shtatzënisë.