Top 10 klubet që e hapën kuletën këtë verë


Edhe pse deri në fund të afatit kalimtar të verës ka mbetur edhe një muaj e gjysmë, deri tash klubet evropiane kanë shpenzuar shuma të majme parash.
Falcao
Pa dyshim, kësaj liste i prin i rikthyeri në Ligue 1, Monaco, e cila ka shpenzuar plot 144 milionë euro. Klubi francez ndiqet nga Real Madridi dhe Barcelona, që po ashtu e hapën kuletën, e që pritet të shpenzojnë ende, sidomos klubi madrilen.
Neymar
Pa dyshim, blerjet më të mëdha ishin: Edinson Cavani (nga Napoli në Paris Saint Germain), Radamel Falcao (nga Atletico Madridi në Moncao) dhe Neymar (nga Santosi në Barcelonë). /LajmeOnline/
Klubet