Tiranë/ Dërgon fëmijët tek pishinat, nuk u beson syve nga ajo që sheh

Një familje nga Tirana ka mbetur e shokuar ditën e sotme kur është përballur me një episod aspak normal në një nga pishinat në kryeqytet.

Në buzë të pishinës dikush kishte kryer nevojat personale pa e vrarë mendjen. Por jo vetëm kaq, habia ishte e madhe pasi “materiali” binte shumë në sy dhe të gjithë sidomos fëmijët ngelën të shokuar.

Dëshmitarët shprehen se ngjarja ka ndodhur në kompleksin “Aquadrom” në kryeqytet. Sipas tyre u është kërkuar stafit që të bëjnë diçka për ta pastruar por për një kohë të gjatë asgjë nuk ka ndodhur. Në vijim denoncimi i qytetarit pranë redaksisë sonë:

“Si kaluat JOQ. Shiko ca behet te pishinat te liqeni te aquadromi. Ka nje ore qe u kemi thene punetoreve ta heqin po nuk e heq njeri. Njeri thote s’e heq une, tjetri thote s’jam per kete pune. Skandal.”