Tiranë/ Albana Osmani kapet “me presh në duar”

Ditën e sotme një qytetar që po udhëtonte me taksi në Tiranë u habit jashtë mase kur vuri re se në “Rrugën e Elbasanit” moderatorja dhe prezantuesja e njohur Albana Osmani po thyente rregullat e qarkullimit rrugor.

Ai vuri re se Albana ishte duke folur me telefonin e saj celular gjatë kohës që po drejtonte makinën e saj tip Mercedes Benz E350 prodhim i vitit 2010. Siç dihet ky është një veprim i dënueshëm nga policia dhë nëse një qytetar kapet duke folur, gjobitet.

Me sa duket Albana kësaj rradhe ka shpëtuar paq pa e pikasur ndonjë polic.