Tifozët e PSG-së në stadium: Kosova është Serbi,por… (Foto)

popo
Duket se shumë tifozë që nuk janë dashamirë të Chelseat dhe që i janë gëzuar fitores së skuadrës fanceze PSG, do të ndërrojnë mendje pas këtij raporti.
Rreth pesë mijë tifozë të PSG-së ishin të pranishëm dje në Stamford Bride, në ndeshjen epike ku PSG e befasoi Chelsean duke e eliminuar edhe pse pjesën më të madhe të lojës e zhvilloi me një lojtar më pak në terren.
Dhe po këta tifoë duket se janë edhe përkrahës të Serbisë.
Telegrafi ka siguruar një fotografi, ku shihen tifozë të PSG-së me një baner “Kosova është Serbi”, transmeton Telegrafi.
Autenticiteti i fotografisë nuk dihet, por është e turpshme se si ende UEFA lejon që të bëhen përçarje raciste të këtij lloji.
Shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve hidhet më 20 mars. /Telegrafi/