Thaçi premton: Kurrë më asnjë armik nuk do të na prek

Kryeministri i Kosovës sot, bashkë me kabinetin e tij ishte në Kukës, ku së bashku me Qeverinë e Shqipërisë, shënuan 15 vjetorin e eksodit të kosovarëve në vitin 1999.

Edhe me këtë rast, Kryeministri i Kosovës, nuk e kurseu rrjetin social, Facebook, ku tregoi që shprehu mirënjohjen e thellë ndaj banorëve të Kukësit dhe të gjithë Republikës së Shqipërisë, për mikpritjen qe? ata demonstruan ne? pranvere?n tragjike te? 1999.

“Sot kombi shqiptar gjendet jo vetëm më i bashkuar por shumë më i sigurt, pasi Shqipëria e?shte? ne? NATO ndërsa Kosova ka krijuar Forcat e Armatosura dhe e?shte? ne? proces te? sigurte? te? integrimit ne? Aleancën Atlantike”, shkroi Thaçi.
Më tej, Kryeministri kosovarë premtoi në emër të dy qeverive se kurrë më asnjë armik nuk do të na prek.

“Kurre? me? dhe asnje? armik i popullit tone? nuk do te? ketë? mundësinë? te? rrezikon qytetarët tone?. Ky e?shte? premtimi i përjetshëm i dy qeverive tona”, përfundoi postimi i Thaçit.