Tetovë: Treni shkel për vdekje një person nga Xhepçishti – VIDEO

zaginaaAksidenti ka ndodhur rreth orës 10 në afërsi të fshatit Ratajë, kur treni me numër 660, që drejtohej nga R.C nga Shkupi, që qarkullonte në relacionin Shkup-Kërçovë, ka goditur në një traktor me rimorkio që drejtohej nga 59 vjeçari Ajdar Alili nga fshati Xhepçisht. “Nga përpalsja, traktoristi ka përfunduar ndër llokomotivën dhe ka marrë lëndime serioze nga të cilët ka vdekur në vendngjnarje. Ekipet e Sektorit për Punë të Brendëshme në Tetovë kanë bërë hetime në vendngjarje dhe punojnë në zbardhjen e plotë të këtij rasti. Aksidenti tragjik ku është i përfshirë treni në mbikalimet në rajonine Pollogut nuk është I vetmi pasi që një javë më parë në mbikalimin për në fshatin Falisht, u lënduan katër persona gjatë një përplasje mes trenit dhe një veturës./tvKoha