TERMET:Ja si shkundet live prezantuesi në studio nga termeti (VIDEO)

Qindra të vdekur e mijëra të plagosur është bilanci i rëndë si pasojë e një tërmeti të fuqishëm 7.5 shkallësh rihter të ndjerë mes Afganistanit, Pakistanit dhe Indisë.

Nga të dhënat e para raportohet se një tërmet i fuqishëm në rajonin afgano-pakistanez të Hindu Kush ka shkaktuar të paktën 180 të vdekur.

Ndërkohë, momenti kur ndodhi tërmeti është incizuar direkt në Ariana TV, në të cilën prezantuesi u detyrua të largohej nga tavolina.

afg