Tërmeti në Shkup shkaktoi edhe dëme të mëdha në markete dhe qendra tregtare (FOTO)

5-109-594x330
Pjesë të qendrës së Shkupit kanë mbetur pa energji elektrike pas goditjes së tërmetit të fuqishëm me intesitet prej 5.3 të shkallës së Rihteri, njofton TetovaSot.
Pas tërmetit kanë ndaluar së punuari dhe semaforët në zonën qendër të Shkupit.
Qytetarët ende qëndrojnë në rrugë dhe nuk kthehen në shtëpitë e tyre nga frika për dridhje të reja.
Janë mbyllur edhe disa objektet tregtare, pasi mallrat e tyre janë përplasur në tokë dhe janë shkaktuar dëme të mëdha materiale./TetovaSot

3
4
1