Tenton ta grabisë, më pas qan në krahët e tij (VIDEO)

loading...

hajduti

loading...
Kjo video tregon momentin kur një person futet në një dyqan në një pikë karburanti në Gjermani dhe tenton të grabisë.

Robert B., 20 vjeç, fillimisht nuk e besoi se agresori do të grabiste. Por ai nxori thikën e nisi të thoshte: “Nxirri lekët, shpejt, nxirri”.

Por Roberti nuk u tremb, rrëmbeu një shkop bejsbolli dhe nisi të godiste agresorin, që krejt papritur në mes të ‘betejës’ mallëngjehet dhe shpërthen në lot. “Më lër të ik, të lutem. Kam grua e fëmijë,” thotë ai.

Shitësi e ngushëllon atë, duke i dhënë madje edhe një letër për plagët në kokë.

Por policia bëri të ditur se ai ka gënjyer, pasi paratë i donte për drogë.

Hajduti i pikës së karburantit rrezikon pesë vite burg.

loading...