Të zhveshur lakuriq e ulërima në kupë të qiellit, harbohen të rinjtë tek “Qyteti Studenti”

Të rinjtë shpesh nuk përmbahen me veprimet e tyre kur gjenden në shoqërinë e njëri-tjetrit dhe aq më tepër kur janë larg syve të prindërve duke mos patur asnjë person mbi kokë që të mos i vëzhgojë.

Një grup të rinjsh tek “Qyteti Studenti” në kryeqytet kanë lënë nam në gjithë lagjen me veprimet e tyre të pahijshme, që kanë shqetësuar edhe banorët e zonës.

Ulërimat dhe prekjet e tyre janë dëshmuar nga ballkonet e komshinjve të tyre në lagje, të cilët kanë mbetur të skandalizuar përveç faktit që nuk kanë vënë gjumë në sy tërë natën.

Pershendetje jeta osh qef, shiko ca ndodh ne qytet studenti. Jan nje grup te rinjsh te huaj po benin shum zhurm u zgjova me pa cka u bo por cte shof, te rinj duke bërtitur e qeshur e zhveshur lakuriq,-shprehet një banor i zonës.

Ai ka një kërkesë për administratorët e këtyre konvikteve dhe shprehet si më poshtë:

Mir qe po na lene pa gjum por na besdizin me veprimet e tyre aman o adm te konvikteve na i largoni se mbetem pa gjum… anonim ju lutem,-ka shtuar qytetari për JOQ.al.