Të mirat e pirjes së ujit me kastravec

lime-mint-cucumber-water-recipe-650x358

Ju keni një orar të ngjeshur, por dëshironi të kujdeseni për veten.

Lajmi i mirë është se edhe në ditët me stres, ka disa mënyra të shpejta dhe të thjeshta për të qëndruar të shëndetshëm.

Njëra prej tyre është të pini ujë me kastravec, ndaj lexoni për të mësuar të gjitha gjërat që kjo pije mund të bëj për trupin tuaj.

-Uji me kastravec ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës
-Kjo pije forcon kockat e dobëta të trupit tuaj
-Uji i përzier me kastravec ndalon dehidrimin
-Zvogëlon rrezikun për kancer
-Kastraveci në ujë ul mundësinë e sëmundjeve kronike
-Kjo pije largon toksina në trupin tuaj
-Lëkura juaj nuk do të jetë e thatë nëse pini ujë më kastravec