Te gjith ata qe nuk e duan Thaçin,ky gjest çfar i ben Ramushi atij te gjith do te gezohen.. (VIDEO EXLUZIVE)


Sa herë vije pesë marsi Prekazi është vendi ku mësyhet nga shumë qytetarë.

Por veç tyre në 18 vjetorin e Epopesë së UÇK-së rrugë drejt këtij fshati mori edhe Presidenti në ardhje Hashim Thaçi.

Ky u pa tek varrezat e Jasharajve 15 minuta më herët sesa që ishte paralajmëruar vizita e tij.

E kjo bëri që ai të takohet me delegacionin AAK-së të prirë nga Ramush Haradinaj.

Thaçi pati një përshëndetje të veçantë për ta. Por një e tillë nuk iu kthye.

Ndërsa pas homazheve, ai pati fjalë të mëdha për Epopenë e UÇK-së dhe familjen Jashari.

Thaçi tha se këtu merr energji për të vazhduar rrugën e ndërtimit të shtetit.

Madje presidenti i ri në Prekaz foli edhe për unifikimin e kosovarëve.

Në ditën e partë të Epopesë UÇK në Prekaz përpos Thaçit e Haradinajt bëri edhe Fatmir Limaj i Nismës për Kosovën.

Kronikë nga Klan Kosova.

Kosovo's president Ibrahim Rugova, left, congratulates Ramush Haradinaj, former rebel commander after he was elected Kosovo's prime minister, after the inaugural session of Kosovo's parliament in capital Pristina, Friday, Dec. 3, 2004. Haradinaj, recently interviewed by U.N. war crimes investigators, became Kosovo's new prime minister during a vote Friday in parliament's inaugural session. (AP Photo / Visar Kryeziu)