Tatuazh në prapanicë, për suksesin e Murrayt


Britanikët është dashur të presin plot 77 vjet, që një britanik ta fitojë trofeun e çmuar të turneut më prestigjioz të tenisit, Wimbledon.
Këtë e arriti Andy Murray, i cili në finale të këtij edicioni e mposhti serbin Novak Djokovic. Dhe, anglezët çfarë janë dhe sa shumë janë gëzuar, në këtë mënyrë festuan titullin e Murrayt. Një tifoz ka bërë tatuazh në prapanicë me fytyrën e Andy Murray.
Emri i këtij tifozi është William Hirons, i cili foton e postoi në rrjetin social Twitter. /LajmeOnline/