Talibanët vrasin 16 ushtarë afganë

f1_06afga1362580054Zyrtarët afganë thanë se militantët talibanë kanë ekzekutuar 16 ushtarë afganë në verilindje të vendit.

Autoritetet thanë se ushtarët  janë rrëmbyer nga talibanët të hënën, transmeton REL.

Ata thonë se  rrëmbyesit i vranë ushtarët në qarkun Warduj të Badakhshanit të martën.

Pleqnarët dhe klerikët e fshatit kanë negociuar për lirimin e shtatë ushtarëve të të njëjtit rreth.