Talenti shqiptar i futbollit humb jetën nga tumori në kokë

thrinos_ston_apollon_kalamarias_-_exase_ti_maxi_o_mikros_orestis_1-770x470
Një ankand i veçantë u zhvillua së fundmi në Greqi, me emra të njohur të sportit. Shumë prej tyre shitën sende personale, fanella, veshje sportive, me qëllim për t’i shpëtuar jetën një vogëlushi 13-vjeçar nga Shqipëria.

Pavarësisht përpjekjeve, Orest Muço nuk arriti dot të mbijetonte pas një beteje me tumorin në kokë. Oresti,13 vjeç, që luante me skuadrën e Apolon Kalamaria, ishte talent në futboll, dhe shihej në Greqi si një nga zërat premtues në këtë sport.