Surprizon moti. Ja çfarë pritet të ndodhë javën e fundit të shtatorit

Kjo fundjavë parashikon të ketë një mot të mirë me temperatura minimale 12 gradë e ato maksimale deri në 22 gradë Celsius.

Por krejt ndryshe parashikohet të jetë situata në javën që vjen ku do të mbizotërojnë reshjet e shiut. Vetëm fundjava do të risjellë temperaturat e larta.

Shijojeni këtë fundjavë dhe bëhuni gati, mos ta ndani çadrën nga dora në ditët në vijim. Jemi zyrtarisht në vjeshtë!