Surpriza e fletës së fundit, Majkos i ikën mendja, demokratet tallen me të (Video)

Numërimi i votave u mbyll dhe mbrëmjen e djeshme në orën 20:00 KQZ zyrtarizoi edhe përfundimin e zgjedhjeve duke shpallur PS-në si fituese.
Por ankthi i numërimit të votave ka qenë i madh, sidomos në Tiranë. Në njësinë 5, e cila njihet si mbështetëse e madhe e PS-së ka ndodhur edhe një situatë ilariteti.
Në fund të numërimit të votave, demokratët që ndodheshin aty vendosën të tallen me të deleguarin e PS-së, Pandeli Majko.
Pasi e kanë mbajtur për disa sekonda në ankth, ata kanë bërë publike edhe votën e fundit të numëruar e cila u shkonte demokratëve.
Për më shumë ju sjellim më poshtë edhe videon:

VIDEO