Super oferta e sheikut për ta eliminuar Chelsean

Pavarësisht mungesës së Zlatan Ibrahimovic , PSG do të jetë në Londër për ndeshjen e kthimit në çerek-finale të Ligës së Kampionëve me avantazh prej 3-1 . Lojtarët e Blanc për motivim shtesë në rast të kualifikimit historik : sipas njoftimeve ” Le Parisien ” Në fakt , Sheikh Al – Khelaifi ka premtuar nga 450.000 € për lojtar në rast të plasmanit në gjysmë-finale.
Duke shumëzuar këtë shifër me numrin e lojtarëve të pranishëm në ekip të zbuloni sebonus ( i cili përfshin paratë përkatëse , por edhe kualifikimin në fazat eliminuese dhe tremujorin e ) do ti kushtojë Sheikut rreth 30 milionë euro premia.