Sport

Shqiptari : Serbia është vendi im, s’luaj kurrë për kuqezinjtë

Miralem Sulejmani do të jetë shqiptari që do të paraqitet për Serbinë ndaj Shqipërisë, në ndeshjen e 8 tetorit në ‘Elbasan Arena’. Nëse kthehemi nëntë vjet më parë, respektivisht në vitin 2006, ai kishte dhënë një intervistë, ku kishte deklaruar se nuk do të luante kurrë për Shqipërinë dhe se Serbia është vendi i tij, raporton Zëri. “Unë kurrë nuk […]

Read More


Derbi i madh anglez i takon Manchesterit – VIDEO

Skuadra e Manchesterit ka arritur fitore të madhe në derbin kundër rivalit të përjetshëm Liverpool, me rezultat 3-1, ndeshje kjo e luajtur në “Old Trafford”. Pjesa parë përfundoi pa gola 0-0, kurse në të dytën erdhën 4 gola. Golin e parë e shënuan “Djajtë e kuq” në minutën e 49’ nga Blind, pas 20 minutave […]Tri pikë për Shqipërinë

Trajneri Gianni De Biasi ka nisur një fushatë mediatike për të sensibilizuar opinionin ndërkombëtar vetëm pak ditë para vendimit të CAS-it, më 17 prill. Kanë mbetur vetëm edhe dy ditë (17 prill) kur Gjykata e…


Futbollisti vdes në aksident trafiku

Sulmuesi nga Afrika e Jugut, Richard Henyekane ka vdekur në një aksident trafiku. Futbollisti i skuadrës Free State Stars dhe reprezentuesi i këtij vendi, Richard Henyekane ka humbur jetën në një aksident trafiku. “Free State…Shkëndija teston edhe një lojtar brazilian

Shkëndija nuk i përmbushi pritjet në sezonin e vjeshtës, kështu që menaxhmenti i klubit nisi një ofensivë për përforcime të reja. Një pjesë e tyre tashmë kanë nisur të mbërinë në Tetovë, ndërsa Stenio Junior ka gjasa të bëhet me një shok nga Brazili. Braziliani Nildo Viktor Jufo ndodhet për prova në rradhët e Shkëndisë, […]


Podolski, objektiv i Interit në Janar

Marrëveshja e transferimit të Podolskit në San Siro mund të arrihet në formën e huazimit, më të drejtën e blerjes në fund të sezonit. Roberto Mancini është shprehur qartë që në momentin kur u zyrtarizua si pasues i Walter Mazzarrit se Interi ka nevojë për përforcime për t’u ringritur. Kupola drejtuese zikaltër po bën lëvizjet […]


Bale sportisti britanik më i paguar, lë pas Hamiltonin

Garet Bejl merr skenën dhe paratë e sportit britanik. Sipas revistës ekonomike amerikane “Forbes”, në Britaninë e Madhe ylli i Realit të Madridit është sportisti më i paguar: me 30 milionë euro në vit. Këto të ardhura janë veç rrogës në “Bernabeu” (20 milionë euro) edhe të kontratave të sponsorëve dhe fushatave publicitare, të cilat […]