Spektakël në Peru, fitojnë shokët e Messit (Video)


Një ndeshje ekzibicionale është zhvilluar mbrëmë në Peru, ku janë përballur ekipet ‘Shokët e Messit’ dhe ‘Shokët e Neymarit’. Të dyja ekipet dhuruan spektakël, duke i mahnitur tifozët e pranishëm në stadium.
Në fund, fitore shënuan shokët e futbollistit më të mirë në botë me rezultat 8-5, në një ndeshje ku megjithatë rezultati nuk ishte në plan të parë dhe ku u shënuan plot 13 gola. Ky takim kishte qëllime bamirësie. /LajmeOnline/