Spanjës i erdhë fundi, Brazili kampion ! (Video)

Brazili e ka e ‘rrahur’ shumë keq Spanjën me Rezultat 3-0 në finalen e Kupes së Konfederatës. Kampionit botëror Spanjëa siduket nuk po i’a don shumë me lojë kohen e fundit. Super Neymar në këtë ndeshje ishte në top formë, gjithashtu David Luiz me një mbrojtje fanstastike, largoi topin pranë golit. Kërkah nuk ishte Ramos, i cili përpos lojës së dobët, humbi penalltin. Golashënues i dy golava ishte Fred në minuten e 2 dhe 48. Super Neymar shënoi super golin e dytë në këtë ndeshje në minutën e 44′./LajmeOnline/